Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - MarkW

Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24
271
In the Media / News June 2017
« on: November 06, 2017, 02:22:45 AM »
Mark Renshaw to learn Tour de France fate on Monday
ANYA WHITELAW  June 24 2017
BATHURST cyclist Mark Renshaw will find out on Monday if he will get the chance to once more put his legs to the test in the most famous race conducted each year in his chosen sport – the Tour de France.
http://www.westernadvocate.com.au/story/4750373/cycling-talent-is-waiting-on-news/

272
2016/17 Central West Interclub Triathlon Series

Round 1 - Orange
OVERALL - 1 – Mark Windsor (Bathurst), 2 – Jack Bilton (Orange), 3 – Matt Webster (Mudgee), 4 Rob Woolley, 5 David Selwood, 6 David Hunter, 7 Thomas Hanrahan, 8 Dave Searle, 9 Brian Kennelly 10 Phillip Tudor --
Top 3 Females: 1 Julia Graham (Dubbo) 2 Kim Dale (Orange), 3 Estelle Dean (Orange)
Enticer Results - 1 Lauren Kerwick (Orange), 2 Tom Tudor (Orange) 3 Ben Broadley (Orange)

MEDIA
See Nick McGrath story here - http://www.centralwesterndaily.com.au/story/4289094/piranhas-earn-advantage-after-opener-photos-video/?cs=104
PRIME7 Video November 14, 2016 - https://au.prime7.yahoo.com/n3/news/a/-/local/33206922/experience-wins-video/

Round 2 Dubbo
Male Results - 1 Matt Webster (Mudgee), 2 Mark Windsor (Bathurst), 3 Jack Bilton (Orange) 4 Craig May, 5 Ethan Buesnel --
Females Results: 1 Jess Richards (Orange), 2 Estelle Dean (Orange) 3 Louise Mowlem (Mudgee), 4 Claire Ward 5 Danielle Syme.

MEDIA
Richards picks up where she left off as Piranhas shine | Photos NICK GUTHRIE 12 Dec 2016
http://www.centralwesterndaily.com.au/story/4349585/richards-picks-up-where-she-left-off-as-piranhas-shine-photos/?cs=104

Round 3 - Bathurst (Australia Day 2017)
Overall Results: 1 Nicholas North Bathurst 0:50:08 2 Matt Webster Mudgee 0:50:36 3 Jack Bilton Orange 0:50:43 4 James Byrne BRATS 0:50:51 5 Dean Windsor Bathurst 0:51:49 6 Mark Windsor Bathurst 0:52:16 7 Thomas Hanrahan Bathurst 0:53:30 8 David Searle Orange 0:53:34 9 Josh Stapley Bathurst 0:53:51 10 Andrew MacKenzie Bathurst 0:54:39
Female Category: 1 Emily Watts Bathurst 0:56:36 2 Jessica Richards Orange 0:57:33 3 Laura Wolfson CanberraBilby  0:58:15 4 Jessie Dean Orange 0:58:53 5 Sarah Armstrong Cowra 0:59:44 6 Charlotte Simmons Orange 1:00:49 7 Kirsten Howard Bathurst 1:01:04 8 Estelle Dean Orange 1:01:07 9 Louise Mowlem Mudgee 1:01:09 10 Kim Dale Orange 1:02:55

MEDIA:
Nick North takes out the King Cain Bathurst Wallabies Triathlon Club Australia Day race
ALEXANDER GRANT 26 Jan 2017
http://www.westernadvocate.com.au/story/4428157/norths-swim-leg-sees-him-defend-his-crown/?cs=116

Emily Watts first woman home in King Cain Bathurst Wallabies Triathlon Club Australia Day race
ALEXANDER GRANT 26 Jan 2017
http://www.westernadvocate.com.au/story/4428506/watts-cant-be-hunted-down/?cs=116

PREVIEW - Mark Windsor will face stiff interclub competition
ANYA WHITELAW 24 Jan 2017
http://www.westernadvocate.com.au/story/4422990/windsor-will-race-stiff-interclub-competition/?cs=116

Round 4 - Mudgee 12 Feb 2017
Outright Male: 1st Nick North 00:50:45 Bathurst; 2nd Matt Webster 00:54:07 Mudgee; 3rd Jack Bilton 00:54:17 Orange: 4th Mark Windsor 00:54:43 Bathurst: 5th David Hunter 00:57:44 Orange: 6th Craig May 00:58:04 Dubbo: 7th Phillip Tudor 00:59:26 Orange; 8th Jacob Evans 00:59:55 Orange; 9th Matt Dean 01:00:20 Orange; 10th Steve Martin 01:01:36 Orange.
Female: 1st Estelle Dean 01:02:50 Orange; 2nd Louise Mowlem 01:04:39 Mudgee;l 3rd Jessie Dean 01:05:55 Orange; 4th Anna Power 01:07:24 Mudgee; 5th Abby Dean 01:07:31 Orange; 6th Soolan Clifford 01:08:17  Mudgee; 7th Sian Potter 01:09:48 Mudgee; 8th Tania Potter 01:12:17 Mudgee; 9th Jennifer Raines 01:13:03 Dubbo; 10th Teleri Moore 01:13:45 Mudgee
Enticer Male 1st Beau Rohr 2nd Hugh Thornhill 3rd Michael Thornhill
Enticer Female 1st Sophie Martin 2nd Jesse Tudor 3rd Brooke Martin

Media
Hot triathletes to run into unfortunate date clashes
Bradley Jurd 10 Feb 2017
http://www.westernadvocate.com.au/story/4458534/hot-triathletes-to-run-into-unfortunate-date-clashes/?cs=116

Round 5 - Cowra 12 March 2017
Men - Matt Webster (53.20), Jack Bilton (54.37), David Searle (54.50), David Selwood (55.10), Harrison Bryant (55.58), Ethan Buesnel (56.02), Stephen Martin (57.38), Jacob Evans (57.52), Jared Sullivan (58.00), Rory Thornhill (58.24),
Women - Lauren Kerwick (57.27), Jessie Dean (60.30), Estelle Dean (61.42), Louise Mowlem (63.32), Abbie Dean (65.51), Xanthe Keegan (68.44), Soolan Clifford (70.20), Petrina Allen (71.38), Kate Thornton (73.02), Venessa Rowland (73.04).
Enticer - Darcy Foxall (33.29), Beau Rohr (34.01), Bonnie Keegan (35.41), Sophie Martin (36.03), Oliver Chandler-Sullivan (36.04), John Keegan (36.06), Jessie Tudor (36.06), Amelia Hickman (37.10), Rory Sullivan (38.05), Molly Dean (38.09).

Webster wins triathlon interclub finale --
http://www.cowraguardian.com.au/story/4525536/webster-wins-triathlon-interclub-finale-gallery/?cs=594



273
2016/17 Central West Interclub Triathlon Series

Central West Interclub Final Results.

Females
 Under 19s - Jessie Dean 1 (Orange), Abbie Dean 2 (Orange), Sian Potter 3 (Mudgee).
 20-29 - Bridgette Burge 1 (Orange), Jennifer Raines 2 (Dubbo), Teleri Moore 3 (Mudgee).
 30-39 - Louise Mowlem 1 (Mudgee), Jessica Richards 2 (Orange), Rebecca George 3 (Mudgee).
 40-49 - Estelle Dean 1 (Orange), Venessa Rowlands 2 (Mudgee), Giselle Denley 3 (Mudgee).
 50-59 - Soolan Clifford 1 (Mudgee), Tania Potter 2 (Mudgee), Linda Jonkers 3 (Cowra).
 60-69 - Sue Richards 1 (Mudgee), Sally Wallace 2 (Cowra), Cas Ingram 3 (Orange).

Males
 Under 19s - Jack Bilton 1 (Orange), Ethan Buesnel 2 (Orange), Rory Thornhill 3 (Orange).
 20-29 - Jacob Evans 1 (Orange), David Selwood 2 (Orange), Nick North 3 (Bathu-rst).
 30-39 - Richard Boylan 1 (Mudgee), Edward Druitt 2 (Dubbo), Tim Barnes 3 (Mudgee).
 40-49 - Matt Webster 1 (Mudgee), Matt Dean 2 (Orange), David Searle 3 (Orange).
 50-59 - Mark Windsor 1 (Bathurst), Phillip Tudor 2 (Orange), Frank Ostini 3 (Orange).
 60-69 - Stewart Campbell 1 (Mudgee), Stephen Jackson 2 (Bathurst), Darrell Healey 2 (Dubbo), Brian Kennelly 2 (Orange. 3way tie for 2nd).
 70 - Brian Sharp 1 (Orange).

Series Champions:
Club - Orange
Open Male - 1Matt Webster 2Jack Bilton 3Mark Windsor
Open Female - 1Estelle Dean 2Louise Mowlem 3Dean

Estelle locked in for win, Bilton still a shot
Matt Findlay @MRFindlay24 10 Mar 2017
Orange Cycle and Triathlon Club is already guaranteed one title heading into Sunday’s final round of the Central West Inter-Club Series at Cowra, the women’s championship. Estelle sits on 57 points and can’t be caught by Mudgee’s Louise Mowlem. Young gun Jack Bilton also stands a chance of claiming the men’s title, he’s sitting equal second with Bathurst’s Mark Windsor, just three points behind Mudgee’s Mat Webster in first.

http://www.centralwesterndaily.com.au/story/4521836/she-cant-be-beaten-estelle-locked-in-for-win-bilton-still-a-shot/?cs=104

274
Results - 2015/16 Central West Interclub Triathlon Series

2015/16 Cowra Interclub 11 Oct 2015
OVERALL - Nick North (Bathurst) 51.43 Connor Whiteley (Orange) 52.43 Mark Windsor (Bathurst) 53.37, Craig May (Dubbo) 55.26, Phil Tudor (Orange) 55 56
FEMALES - Janet Martin (Orange) 56.14 Lauren Kerwick (Orange) 57.36 Kinisha Roweth (Orange) 63.44, Julie Middleton (Orange) 64.46, Sue Dean (Orange) 65.30

2015/16 Mudgee Interclub Nov 2015
OVERALL - 1 Conor Whiteley m-U20y 0:50:09 (Orange), 2 Mat Webster  M40-49y 0:50:46 (Mudgee), 3 Scott Stevenson  M40-49y 0:51:28 (Dubbo), 4 Mark Windsor M50-59y 0:51:52 (Bathurst), 5 Tom Hanrahan M20-29y 0:52:51 (Bathurst)
Women - Janet Martin  F40-49yr 0:54:52 (Orange), Jessica Richards F30-39yr 0:56:55 (Orange), Kim Dale F40-49yr 1:00:37 (Orange), Louise Mowlem F30-39yr 1:01:12 (Mudgee), Kinisha Roweth FU20yr 1:01:28 (Orange)

2015/16 Bathurst Interclub 26th Jan 2016
OVERALL - 1 Nicholas North Bathurst 0:48:13, 2 Matt Webster Mudgee 0:49:22, 3 Dean Windsor Bathurst 0:50:35, 4 Mark Windsor Bathurst 0:50:59, 5 Luke Gillmer Bathurst 0:52:22
WOMEN - 1 Jessica Richards Orange 0:54:28, 2 Janet Martin Orange 0:56:29, 3 Emily Watts Bathurst 0:56:36, 4 Lauren Kirwood Orange 0:58:19, 5 Estelle Dean Orange 0:59:30

2015/16 Dubbo Interclub 14th Feb 2016
OVERALL - 1 Nicholas North Bathurst 0:49:39, 2 Simon Friend Dubbo 0:52:58, 3 Robert Woolley Orange 0:52:59, 4 Mark Windsor Bathurst 0:53:38, 5 Mick Ticehurst Dubbo 0:54:02
WOMEN - 1 Jessica Richards Orange 0:54:21, 2 Janet Martin Orange 0:57:32, 3 Louise Mowlem 1:00:24, 4 Kim Dale 1:00:38, 5 Kinisha Roweth 1:01:36

2015/16 Orange Interclub 8th March 2016
OVERALL - 1 Nicholas North Bathurst 0:55:45, 2 Matt Webster Mudgee 0:56:24, 3 Robert Woolley Orange 0:57:38, 4 Luke Gillmer Bathurst 0:58:04, 5 David Hunter Org 0:59:23
WOMEN -1 Janet Martin Orange 1:03:16, 2 Estelle Dean Orange 1:05:04, 3 Louise Mowlem Mudgee 1:07:01, 4 Kim Dale Orange 1:07:18, 5 Nicki Melino Orange 1:09:18

275
2015/16 Central West Interclub Triathlon Series:

Western NSW Interclub Triathlon Series - 2015/16 Series

Series Champions
Club Title - 1Orange Piranhas(996) 2Mudgee (977) 3Cowra(897) 4Bathurst(749) 5Dubbo(430)
Overall Men – 1 Nick North 2 Mark Windsor 3 Jack Bilton
Overall Women – 1 Janet Martin 2 Kinisha Roweth 3 Julie Middleton

Age Group Champions
Under 20s - Female - Kinisha Roweth, Male - Jack Bilton
20-29 - Female - Bridget Burge, Male - Nick North
30-39 - Female - Louise Mowlem, Male - Robert Woolley
40-49 - Female - Janet Martin, Male - David Hunter
50-59 - Female - Julie Middleton, Male - Mark Windsor
60-69 - Female - Sally Wallace, Male - Ian Crafter
70+ - Brian Sharp

'It was tight but we got there': Piranhas regain inter-club trophy by MATT FINDLAY

AFTER Mudgee ended Orange Cycle and Triathlon Club’s five-year dominance of the Central West Inter-Club Triathlon Series last year, the Piranhas made winning the trophy back their number one priority this summer.
The Piranhas finished on 996, with Mudgee (977), Cowra (897), Bathurst (749) and Dubbo (430) finishing second, third, fourth and fifth respectively.
“I’m really, really pleased,” Lockyer said. “We made it our priority to win it back, so it’s great to see we did that.
Orange’s Janet Martin also claimed the overall women’s championship, with fellow Piranhas Kinisha Roweth and Jane Middleton finishing second and third  respectively.
Bathurst’s Nick North won the men’s prize, and yesterday’s main race, from clubmate Mark Windsor, with Orange’s Jack Bilton third. “It’s great to see the Orange guys winning there, particularly Kinisha and Jack as youngsters,” Lockyer said.

See Full Story Here -
http://www.centralwesterndaily.com.au/story/3771957/gallery-it-was-tight-but-we-got-there-piranhas-regain-inter-club-trophy/?cs=104#slide=3

276
2014/15 Central West Interclub Triathlon Series:

2014/15 Mudgee Interclub March 2014
OVERALL -1Matt Webster (M) 2Luke Gillmer (B) 3Mark Windsor (B) 4Scott Stevenson (D) 5Nick Kastelen (M)
WOMEN - 1Jessica Richards (O) 2Estelle Dean (O)

2014/15 Dubbo Interclub Feb 2014
OVERALL - 1Scott Stevenson 51:52 (D) 2Eli Beach (D) 3Mark Windsor (B) 4Rob Wooley (O) 5Craig May (D)
WOMEN - 1Jessica Richards 55:20 (O) 2Estelle Dean (O) 3Kim Dale (O) 4Rebecca George (M) 5Julia Graham (D)

2014/15 Cowra Interclub Jan 2014
OVERALL - 1Matt Webster 2Mark Windsor 3Craig May 4Nick Kastelen 5Emmett Karstrom (Mudgee) 55.16
WOMEN - 1Janet Martin (O) 56.39 2Jessica Richards (O) 58.07 3Estelle Dean (O) 59.01 4Alison Stephens (C) 63.52, 5Kelsey Gray (O) 65.42

2014/15 Bathurst Interclub Dec 2014
OVERALL - 1Matt Webster 2Mark Windsor 3Josh Stapley 4Nick Kastelen 5Jacob Evans
WOMEN - 1Janet Martin 2Jessica Richards 3Lauren Kerwick 4Estelle Dean 5Emily Watts

2014/15 Orange Interclub 23rd Nov 2014
OVERALL - 1Luke Gillmer 2Nic North 3Matt Webster 4Murray Robertson (D) 5Mick Ticehurst (D)
WOMEN - 1Christine Wolfson 2Janet Martin 3Jessica Richards 4Estelle Dean 5Jodie Martin



277
2013/14 Central West Interclub Triathlon Series

2013/14 Mudgee Interclub March 2014
OVERALL - Nic North 54:39 (B) Craig May(D)  Eli Beach (D) Matt Webster (M) Phil Tudor (O)
WOMEN - Jessica Richards Janet Martin Estelle Dean Alison Kittel (O) Lisa Tratt (D)

2013/14 Orange Interclub 09 Feb 2014
OVERALL - Nic North Luke Chalker Tom Kotzur Paddy Coccoran Tim Richie
WOMEN - Janet Martin Jessica Richards Edwina Hobson Estelle Dean Erin Doyle

2013/14 Dubbo Interclub 19 Jan 2014
OVERALL - Nico Kastelen Luke Chalker - TBC!!
WOMEN - Jane Fardell (D) Jessica Richards Janet Martin Christine Wolfson

2013/14 Cowra Interclub 01 Dec 2013
OVERALL - Luke Chalker (50m54) (C) Tom Kotzur (D) Kyle Ostini (O) Kieren Syme (O) Neil Bungate (M)
WOMEN - Janet Martin (57m41) Lauren Kerwick Christine Wolfson Jessica Richards Kim Dale

2013/14 Bathurst Interclub Nov 2013
OVERALL - Luke Chalker (47m02) Nic North Kyle Ostini (O) Thomas Hanrahan (B) David Selwood (O)
WOMEN - Tamsyn Moana-Veale (54m 39) Edwina Hobson Jessica Richards Lauren Kerwick Kirsten Howard



278
2012/13 Central West Interclub Triathlon Series

2012/13 ?? Interclub (early Nov 2012)
??

2012/13 Cowra Interclub (early Dec 2012)
Overall - 1st Nick North 2nd Luke Chalker (52m 38s) 3rd Neil Bungate (54:17)
Female - 1st Jane Fardell (Dubbo) 55:10 (4th outright)
Overall pointscore after two Interclub events: Orange 460, Mudgee 406, Cowra 96, Dubbo 79, Bathurst 64.

2012/13 Dubbo Interclub (27th Jan 2013 TBC)
??

2012/13 Orange Interclub (3rd March 2013 TBC)
Overall - Richard Hobson Luke Chalker Nic North Nick Kastelen Kieren Syme
Overall Female - Melissa Ashton-Garard Jodie Martin Janet Martin Lauren Kerwick Jessica Richards

Other Rounds ?
Under Construction -- Chasing up Results at the moment - Stay Tuned.

279
2011/12 Central West Interclub Triathlon Series

2011/12 Cowra Interclub - Dec 2011
OVERALL - ?
FEMALE - Laura Wolfson

2011/12 Orange Interclub
OVERALL - Nathan Brankovic Neil Bungate Dave Selwood Kieren Syme Bernie Wilkinson
FEMALE - Christine Wolfson Janet Martin Jessica Richards Peta Cutler Terri-Ann Box

Other Rounds?

280
Regional Triathlon Champs / Western NSW Triathons in the 1980's
« on: November 05, 2017, 08:51:19 AM »
Under Construction -- Chasing up Results at the moment - Stay Tuned.

281
Central West Interclub Triathlon Series -- in the 2000s:
Under Construction -- Chasing up Results at the moment - Stay Tuned.

In the early 2000s there was as number of changes to the series to ensure the goal was for clubs to get as many members as possible to the championship series. Initially the pointscore was calculated off the top 5 in only the open Mens & Womens and the junior Male & Female categories.

Looking to develop the sport further in the region the Orange Cycling and Triathlon Club (lead by Tri co-ordinator Tony Commins) branching out formally into Bathurst which had strong Triathletes but no club. The Orange Club held a number of events at the Bathurst Pool before running the first Bathurst Triathlon Championships. 

So in the mid 2000s the Bathurst Wallabies Triathlon Club was formed and the series was contested between Dubbo Mudgee Cowra Bathurst & Orange.

282
Regional Triathlon Champs / Western NSW Interclub Series 1990's
« on: November 05, 2017, 08:28:46 AM »
Central Western Challenge:
Under Construction --

Inaugural Western NSW Interclub Triathlon Challenge:
The early Dubbo and Orange Triathlon events had quite and impact on the Central West in the 1980s, with a number of Western NSW regions developing local clubs resulting in some well run club triathlon series in the 1990's - Mudgee's successful Macquarie Valley Summer Series (headed by Nick Kastelein and Vickki Cannon) just one of the examples of the rapidly developing Triathlon Club Culture in the Central West.
With promoters Sports West scaling down there very successful annual Orange Triathlon, the local Orange Club was looking at a new approach in the late 1990's. So The well established central west triathlon clubs discussed a regional championship, with Mudgee's Nick Kastelein, Orange's Mark Chapman, Cowra's Harry Gamball, and Dubbo's Dougy Beal (and their clubs) getting together to work out the details.

The initial plan was to develop the championship on the successful NSW Clubs Format- So in the Summer of 1997/98 on the 8th March 1998 the inaugural event was held at Orange between teams from Dubbo, Mudgee, Cowra & Orange on their proven 500m swim 20k bike 5krun course. The points awarded on the day to decide the championship where calculated on the top 5 men and women in both the Open Seniors and the Junior Category.

RESULTS

1997/1998 Central Western Triathlon Championships
8th March 1998 and Oranges Lake Canobolas Course
1997/1998 Winners - Mudgee Triathlon Club

1998/1999 Central Western Triathlon Challenge Championships
In 1998/1999 the concept was changed to a series of 2 rounds with Cowra holding Round 1 December 1998 and Mudgee holding the final on the 21 March 1999 at the Mudgee Pool. Cowra lead after the first round but Mudgee to strong in the final round.
1998/1999 Winners - Mudgee Triathlon Club

RESULTS Mudgee (21 March 1999) at Mudgee Pool
Senior Male Placings - 1Nick Kastelein (Mudgee) 2Jason Pattison (Mudgee) 3Scott Stevenson (Dubbo) 4Jeremy Ryan (Cowra) 5Mark Windsor (Bathurst)
Senior Female Placings - 1Kim Thomas (Mudgee) 2Rhonda Gainsford (Mudgee) 3Rebbecca Rolls (Dubbo) 4Giselle Denley (Mudgee) 5Karen Salmon (Dubbo)
Junior Male Placings  - 1James McMillan (Orange) 2Nathan Evans (Mudgee) 3Josh Ludwick (Mudgee) 4Matt Murphy (Mudgee) 5Brett Thoms (Cowra)
Junior Female Placings - 1Leanna Nichols (Orange) 2Tania Murphy (Mudgee)  3Lisa Marhoff (Mudgee)

Top Mudgee Male Performers - Nick Kastelein, Jason Pattison, Nathan Evans, Steve Hawkins, Josh Ludwick, Adam Mort, Tony Muller, Matthew Murphy, Mark Roth, Tim Russell, Robert Spearman, Greg Wilson, Michael Sharp, Vic Southgate, Paul Amos
Top Mudgee Female Performers - Kim Thomas, Rhonda Gainsford, Giselle Denley,

Top Dubbo Male Performers - Scott Stevenson, Craig May, Warren Gawthorne, Chris Brook, Jeff Sargent, Ian Hawkins, Doug Beal
Top Dubbo Female Performers - Rebbecca Rolls Karen Salmon

Top Orange Male Performers - James McMillan, Mark Chapman, Tony Cummins, Bruce Smith
Top Orange Female Performers - Leanne Nicols

Top Cowra Male Performers - Jeremy Ryan, Brad Carroll, Mark Fisher, Brett Thoms, Kendall McMaster, Andrew Fishers

Bathurst didn't have a club - Mark Windsor competing for Mudgee

283
Pro Racing / Re: 2017 Tour of Hainan
« on: November 04, 2017, 01:52:35 PM »
Latest News
Hill crashes out of the tour in Stage 8.
Tim recovered to be with the groupeto on the cat 1 climb but ended up getting a puncture at the 120km mark which has pretty much put him out of the tour.
More Soon..

284
Western Division Champs / 2017 Western NSW Championships at Bathurst
« on: November 04, 2017, 11:11:26 AM »
2017 Road Race Championships at Bathurst
A Grade - Will Hodges Josh Corcoran Kurt Eather
B Grade - Andrew Carter Simon Hickey Simone Grounds
C Grade - Isaiah Bennett Kevin Bell Mitchell Hines
D Grade - Louise Mowlem Rosemary Hastings David Hyland

2017 Time Trail Championships at Bathurst
A Grade - Richard Hobson Harry Bryant Billy Hutton
B Grade - Jim Lavis Nigel Squire Graham Stait
C Grade - Simone Grounds Darren Fenton Luke Tuckwell
D Grade - Caroline Robertson Rosemary Hastings Cathy Adams

285
Western Division Champs / 2016 Western NSW Championships at Orange
« on: November 04, 2017, 11:09:33 AM »
2016 Western NSW Road Race Championships at Orange
A-70k – 1 Craig Hutton (B) 2 Will Hodges (B) 3 Bradley Rayner (B)
B-45k – 1 Colin Dibble (O) 2 Stacey Fish (B) 3 Rob Stephen (B)
C-45k – 1 Hayden Booth (B) 2 John Anderson (B) 3 Adam Williams (O)
D-22k – 1 Jed Powell (B) 2 Wayne Powell (B) 3 Terry Rossi (O)

2016 Time Trail Championships at Orange
A Grade – 1 Mark Windsor (B) 2 Richard Hobson (B) 3 Geoff Short (B)
B Grade – 1 Harrison Bryant (B) 2 Colin Dibble (O) 3 Mick Cain (O)
C Grade - 1 Sybilla Barry (O) 2 Al Giumelli (O) 3 Jeff Ferguson (O)
D Grade - 1 Terry Rossi (O) 2 Wayne Powell (B) 3 Gina Browne (O)
Under 15 - 1 Jed Powell (B)
U1 13 Girls – 1 Cennedi Dally (O)
U 13 Boys - 1 Ben Anderson (B) 2. Micah Dibble (O)
U 11 Girls - 1 Anja Dally (O)
U 11 Boys - 1 Xavier Bland (O) 2 Damian Chopping (O) 3 Hamish Blair (O)
U 9 Boys - 1. Nicholas Chopping (O) 2 Gydion Dally (O)

2016 Track Championships at Orange
A Grade - Kurt Eather Andrew Carter Darryl Thorncraft
B Grade - Daniel Went Dylan Eather Mitchell Bland
C Grade - Brooke Tuynman Ray Selmes Aidan Sugden
D Grade - Aaron Rodgers Marian Renshaw Phil Cole

Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24